News

Саксофон

Сконструйований 1841 року бельгійським майстром Адольфом Саксом (патент 1846 року). Виготовляється з латуні. Має конічний стовбур, мундштук з одинарною тростиною (як у кларнета) та систему клапанів (як у гобоя та флейти), завдяки чому належить до сімейства дерев’яних духових.
Саксофон – один з найромантичніших інструментів, адже його тембр вважають найбільш проникливим і ідеально відповідним акомпанементом для любовних побачень. Вважається, що саксофон – це інструмент для хлопчиків, але це не зовсім вірно, адже щоб оволодіти технікою гри, потрібно мати пристойні легкі і хороший слух, а зовсім не сильні м’язи і міцні кулаки. Найпоширеніший варіант саксофона – альт. Зазвичай саме на ньому навчають дітей, а після закінчення музичної школи і вступу до вузу або для участі в джазовому ансамблі вибирають інший тембр – баритон, сопрано або тенор – розподіл ідентичне людському голосу по висоті.
Вважається, що гра на духових інструментах допомагає дитині впоратися з такими недугами як астма або тонзиліт на ранній стадії розвитку. До того ж, при грі на саксофоні розвивається так зване «абдомінальне дихання», при якому працюють м’язи живота. Таке дихання стане в нагоді на йогу і на уроках співу. Єдине, що потрібно врахувати – починати вчитися грі на саксофоні краще у віці 10 – 12 років, коли організм сформований, а легкі зміцніли. Зазвичай починають з блокфлейти віком з 6 років.